PFL FLEXIBLE FILMS

Kaliteli Ürün, Esnek İşbirliği

Hakkında

Tarihçe

Polifilm 1997 yılından itibaren Extrüzyon Proses yöntemi ile Polimerden Film Üretimi konusunda kazanılan tecrübe ile nitelikli film üretimi ve hizmetleri gerçekleştirmek misyonu ile 2010 yılında kurulmuştur.

  • Pazar ihtiyacına ve yönelimine göre geliştirilebilen,
  • Yüksek Teknoloji Polimerlerden Yüksek Teknoloji Film üretimi,
İş kolumuzu oluşturmaktadırlar.

  • Bilimi Uygulama ile buluşturma,
  • Pazar taleplerini karşılayan ve Yenilikçi Çözümlerle Pazara Yön Verme Arayışı,
  • Dinamik hizmet,
  • Güvenilir ve Çözüm Odaklı İşbirliği
  • Sürdürülebilir Gelişim
İş felsefemizin temelini oluşturmaktadır. 

Broşürü inceleyin.

Misyon ve Vizyon

Polifilm Ambalaj San. A.Ş. özverili, samimi, ciddi, güvenilir ve istikrarlı bir çalışma anlayışını benimsemiştir.

İnsan kaynaklarıyla, bilgi birikimiyle, tecrübesiyle, sorumluluk anlayışıyla geleceğe yatırım yapan; hizmet kalitesi ve iş yapma kültürü ile sektöründe öncülük yapabilen, kanun ve yasalara saygılı, ahlaki değerlere inanan, ülke menfaatlerini gözeten, sanayicilik gerçeklerine uygun bir firma olmayı kendine daimi hedef olarak seçmiştir.

Bu hedefe ulaşmak için, akıl ile değerlendirilmiş, gayretle çalışılmış, emek harcayarak kazanılmış, bilgi ve birikimin değerine inanılmış, hakkaniyet gözetilmiş bir ufuk yolunu seçmiş ve bu yolu varlığının kaynağı kabul etmiştir.

Yatırım Stratejisi

Kurumumuz başarılı bir faaliyet için gereklerinin tam olarak karşılanmasına inanır. Bu çerçevede öncelikle pazarın mevcut ihtiyaçları ve yönelimleri dikkatle izlenmektedir. Pazar beklentilerine uygun ve sürdürülebilir kalitede ürün elde etmek için güçlü ve doğru teknoloji yatırımı, fayda ve katma değer yaratmaya odaklı yönetim anlayışı, Polifilm'in yatırım hedeflerini oluşturur. Polifilm'in yatırım stratejileri bu hedefleri sağlamak için kurgulanır.

İş Sağlığı ve Güvenliği

Yanıcı kimyasallar ile çalışan kurumlar kapsamında yer alan Firmamız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan "İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Tehlike Sınıfları Listesi Tebliğinde" Riskli ve Tehlikeli İşler Grubunda yer almaktadır.

Kullandığımız hammadde ve İşletme içinde yer alan diğer yanıcı/yakıcı maddelerin bulundurulması, proseslerde işlem görmesi, üretilen ürünlerin depolanması ve nakliyesi sırasında olabilecek tehlikelerden Çalışanları, Çevreyi, İşyerimizi ve Bölgemizi korumak görevimizdir. Çalışma Bakanlığının belirlediği İş Sağlığı ve Güvenliği kriterlerine göre tanımlanan risk değerlendirme çalışmalarına göre Çalışma şartlarımız tesis edilmiştir.

Hedefimiz; sistemimiz içerisinde mümkün olduğu kadar emniyetli donanımlar kullanmaktır. Analizler istikrarlı periyotlar ile yapılmakta, düzenleyici ve önleyici aksiyonlar eşzamanlı olarak alınmaktadır. Kurumumuzda periyodik yangın tatbikatı ve eğitimi yapılmaktadır. 

Bununla birlikte kurum içi farkındalığı arttırmak adına herkesin katılımıyla önerilerin sunulduğu toplantılar yapılmaktadır. Tüm alan ve makine periyodik bakımları Yönetmelik şartlarına uygun  yapılmaktadır. Gerekli Personel eğitimleri, cihaz, araç kullanım yetki, belge ve lisansları periyodik olarak kontrol edilmektedir.

Çevre Güvenliği

Bireylerin, Toplumun, Ülkemizin ve Dünyamızın geleceğini sağlıklı kılmak, sürdürülebilirliğin temel taşı olan çevreyi koruma anlayışı ile mümkündür. Dünyamız bize mirastır, bu mirası korumak da bilinçli bir Üretim ve Tüketim ile gerçekleşebilmektedir.

Çevre odaklı yaklaşımımız, atık kontrolü ve yönetimi, geri dönüştürülebilir üretim yapmak, emisyonların sürekli takip edilmesi, ortam ölçümleme gibi birçok süreci yönetmektedir. 

Bununla birlikte Çevre Risklerinin belirlenmesi ve yönetimi çalışmaları; çevre mevzuatı ve mevzuata uygunluğun takibi, atık yönetiminin sağlanması, emisyonların kontrolü ve önlenmesi, kimyasalların envanterinin oluşturulması, atık giderme sistemlerinin (kimyasal, evsel, vs..) verimli ve etkin çalıştırılması Yönetmelikler çerçevesinde haftalık periyotlar ile olarak kontrol edilmektedir.

Çevre Güvenliği Risk Analizleri yapılır ve Çevre ve Bakanlığının Yetkilendirdiği Denetim Kurumları tarafından haftalık olarak denetlenir.

Gerekli düzenleyici ve önleyici çözümler, tedbirler eşzamanlı olarak alınır. 

Ürünlerimizde kullanılan Sarf Malzeme ve Ambalaj Malzemeleri seçiminde geri dönüştürülebilir ürünler seçilir.

Üretim parkurlarımızda oluşan fire ve ıskartaların geri kazanımı için 240 ton/ay kapasitede Geri Dönüşüm Makine parkuru mevcuttur.

Firmamız açık alanında; Meyve, Sebze ve Mevsim Çiçekleri yetiştirmeye olanak tanıyan, düzenli altyapıya sahip Hobi Bahçeleri, Sosyal alanları ile birlikte Personelimizin kullanımına tahsislidir.

Tescil ve Fatura Bilgileri

TESCİL BİLGİSİ
Ticaret Sicil No: 959795
Mersis No: 0732069172000018

FATURA BİLGİSİ
POLİFİLM AMBALAJ SAN.A.Ş.
Kavacık Mahallesi Ekinciler Caddesi
Elbistan Sokak Sas Plaza No:10 Kat:3 D:9 34810
Kavacık-Beykoz/İstanbul
Vergi Dairesi : Beykoz
Vergi No : 732 069 17 20